7 rodzajów bólu związanego z emocjami

7 rodzajów bólu związanego z emocjami

Aktulności Prasówki

Często walczymy z różnymi rodzajami bólu, ale nie zastanawiamy się jaka jest ich prawdziwa przyczyna. Ile razy z góry pomyślałeś, że ból pleców wynika z tego, że źle ułożyłeś się we śnie? Zwykle bierzesz tabletkę lub ignorujesz ból. Idziesz dalej, ale on zawsze wraca. Czas zajrzeć głębiej i dowiedzieć się o co w tym bólu naprawdę chodzi.

Kiedy przestaliśmy dbać o siebie fizycznie, duchowo czy emocjonalnie i czy coś przeoczyliśmy?

 

Oto lista kilku rodzajów bólu, które mogą mieć podłoże emocjonalne.

Ból głowy

Tym bólem ciało mówi, że czegoś potrzebuje lub potrzebuje byś zrobił coś inaczej. Migreny i inne typy bólu głowy są związane najczęściej ze stresem. Potrzebujesz więcej relaksu, ale też więcej wody i być może zdrowiej się odżywiać. Jednak najistotniejsze to zredukować stres. Ciało mówi ci, że czas nauczyć się głębszej relaksacji.

Szyja

Ból szyi to nie tylko ból nerwów czy kręgów. Jeśli cierpisz na takie bóle, twoje ciało może sygnalizować, że dźwigasz jakieś winy. Czas sobie odpuścić ten ciężar. Jeśli masz ciężki czas i nie umiesz sobie wybaczyć wielu błędów, to moment, by spróbować medytacji prowadzonej i poszukać pomocy w uwalnianiu się. Po prostu odpuść sobie.

Górne plecy

Ból pleców sygnalizuje brak emocjonalnego wsparcia. Działa w dwie strony. Może czujesz się nie kochany, a może nie wiesz jak okazywać miłość bliskim w twoim życiu. Ten rodzaj bólu dotyczy miłości i wsparcia na każdym poziomie. Być może to czas, by zwrócić się do osób, które kochamy i zacieśniać więzi. Być może jesteś samotny i szukasz partnera? Warto wyjść do ludzi i zintegrować się, nigdy nie wiesz kogo poznasz.

Dolne plecy

To jest nasza podstawa, dlatego współgra z tym, czy mamy solidny fundament, czy twardo stąpamy po ziemi, czy jesteśmy pewni i mamy finansową stabilność. Szczególnie często chodzi właśnie o finanse. Jeżeli jesteś spłukany albo martwisz się o pracę i pieniądze, te uczucia przejawią się w bólu dolnych pleców. Spróbuj rozwiązać problemy z pieniędzmi a ból powinien odejść. Może czas wydawać mniej na rzeczy, których nie potrzebujesz.

Ból ramion

Jeśli na naszych barkach spoczywa jakiś ciężar, mamy problemy i zmartwienia, to często bolą nas ramiona. Często jest to uczucie przypominające noszenie małpy na plecach. Jest ciężka i wywiera presję, ale nie wiesz co mógłbyś z tym zrobić. Postaraj się odpuścić problemy, na które nie masz wpływu lub których w najbliższym czasie i tak nie rozwiążesz. Nie martw się tyle rzeczami, których nie możesz kontrolować.

Ból biodra

Jeśli permanentnie odczuwasz bół i ucisk bioder może to być znak, że utknąłeś w jakimś punkcie albo boisz się coś zmienić i iść do przodu. Wychodzenie ze strefy komfortu nie jest dla ciebie. To może także oznaczać, że nie chcesz podjąć jakieś dużej decyzji życiowej. Staw czoła temu, czego się boisz, bądź odważny, a zobaczysz, że nie będzie tak źle. Jak raz spróbujesz już zawsze będzie ci łatwiej stawiać czoła wyzwaniom.

Kolana

Ciągle bolą cię kolana ? Spójrz w swoje ego i zobacz co ci podpowiada. Ból kolan często mówi o tym, że chcesz, by wszystko było po twojemu albo wcale. Myślisz, że masz najlepsze pomysły i wszyscy powinni cię słuchać. Nie chcesz dać innym odrobinę uznania czy kredytu zaufania. Ból kolan mówi o tym, że nie masz ochoty się pochylać. Pomyśl o tym następnym razem, gdy twoje kolana zabolą i zobacz jakie sytuacje temu towarzyszą. Może właśnie czas się ugiąć.

Nasze ciała zasługują na więcej niż im często dajemy. W ciele trzymamy najgłębsze sekrety naszych emocji. Bądź uważny. To tylko kilka przykładów, ale jest wiele więcej problemów fizycznych, mających podłoże w emocjach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments