Agencja pracy Wałcz tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na jakich zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy i co warto o nim wiedzieć?

Agencja pracy Pełczyce tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w własnym regionu. Tylko do ostatniej chwili leasing kojarzył nam się głównie z rodzajem umowy, potocznie grany jest jak uzupełnienie używające się także do przyjęcia. Pracownicy z Ukrainy są u nas coraz niezwykle znani, a z 2014 roku ich wartość w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie lokalnego rynku na ludzi jest coraz większe, a dużo z nich sprawdza jak zatrudnić gościa na ciekawych zasadach. Może wesprzeć w współczesnym odpowiednio leasing ludzi z Ukrainy, oferowany przez atrakcyjne i lubiane agencje pracy.

Agencja pracy Pełczyce tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w własnym regionu

Pracownicy z Ukrainy są chętnie trzymani w Polsce, ponieważ lokalny rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na zbycie może zabraknąć nawet miliona rodzimych pracowników! W takim wypadku sprawa tego, jak zatrudnić cudzoziemca stoi się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o przyjęcie pracowników, a nie na odwrót, kiedy istniałoby do ostatniej chwili. Polacy chętnie wyjeżdżają za ścianę lub dokonują się ale tych działań, które płacą im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w własnym kraju jest niezmiernie dostępna do pobrania, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest wspaniałe, a ludzie z Ukrainy zaliczani są za rzetelnych pracowników, którzy znają się na wielu miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje i dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w własnym regionu podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą mieć na godziwsze zarobki niż na Ukrainie, a do ostatniego benefity społeczne i dobre życie. Napięta pozycja na Ukrainie sprawia, że szanse na aktywność w niniejszym świata są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć znacznie lepszą pozycję, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas jasna oraz środowisk pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Pełczyce tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności związane z zatrudnianiem Ukraińców. Wartości te w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia gościa z Ukrainy, w korzystnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą być wizy, jakie będą uprawniały ich do lektury w regionu. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z przedstawicielem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę tylko na określony termin, a nie na określone. Pracę sezonową Ukrainiec może przystąpić na etap 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym etapie musi się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Pełczyce tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy przejmuje się procedurą nazywaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temu wielu pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem interesuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, która tworzy na placu całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temu w otwarty i wcale szybki sposób można uzyskać nowych ludzi z Ukrainy, bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Agencja pracy leczy więcej w załatwianiu formalności i utrudnia je do minimum. Pobiera za to niskie prowizje, które oddają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co istotne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która znajduje dla nich panów i negocjuje dobre warunki. Dzięki temu nie muszą oni szukać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli otacza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz większe, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na bodajże będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Pełczyce tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments