Dziś przełomowy Nów Księżyca w Wodniku – Wprowadzajmy zmiany

Dziś przełomowy Nów Księżyca w Wodniku – Wprowadzajmy zmiany

Aktulności

Nów Księżyca i zaćmienie Słońca w Wodniku, 15. i 16. lutego, zapowiadają pozytywny punkt zwrotny i bardzo potrzebny powiew świeżego powietrza.

Od początku tego roku zmagamy się z wieloma schematami, uwalnianiem się od nich i odpuszczaniem skrywanych i utrzymywanych emocji. Mamy wiele pozostałości po zeszłym roku, które potrzebują być oczyszczone i uwolnione. Z drugiej strony Nowy Rok skłonił nas do poczucia świeżości, wolności oraz chęci zmian.

 

Pełnia Księżyca (linki) w styczniu odegrała bardzo znaczącą rolę w uwalnianiu tej energii. Pokazała nam wiele spraw, które trzymaliśmy w sobie, a które z korzyścią powinny być już odpuszczone.

Co ciekawe, w lutym nie będzie pełni. Dlatego ten miesiąc może wskazywać nam nowe; rozpoczęcie nowego etapu, świeżego cyklu. Perspektywa uwalniania zbędnego bagażu jest oczywiście ważna, ale teraz może się nam przydać myślenie o przyszłości. Czas, aby zasadzić nowe ziarna i przestać babrać się w tym, co było.

Nów i częściowe zaćmienie Słońca w Wodniku przynosi bardzo subtelną, ale jednocześnie budującą i kochającą energię.

Dziś przełomowy Nów Księżyca w Wodniku – Wprowadzajmy zmiany

Dlatego kochani, nie rozwodząc się za dużo, wykorzystajmy ten czas, aby przełamać wewnętrzne schematy i rzeczywiście rozpocząć, wdrożyć do codzienności nowe pomysły.

Energia Wodnika pomoże zacząć dostrzegać sprawy z szerszej perspektywy i skoncentrować się na tym, jak nasze postępowanie i słowa, które wypowiadamy, wpływają na otoczenie.

Następuje pewne otwarcie dla wyższej świadomości, która pomoże nam otworzyć umysły, serca oraz poczuć prawdziwą jedność tutaj, gdzie się znajdujemy.

Jest to także dobry czas na zastanowienie się nad relacjami. Możemy zacieśniać więzi albo odkrywać, że konkretne relacje już nam nie służą i chylą się ku końcowi.

Bardzo ważne jest wydobycie z siebie prawdy i postępowanie według niej na co dzień. Choć może wydawać się to banalne, wielu z nas wciąż zachowuje się sztucznie w wielu sytuacjach. Przyszedł czas, aby nie tyle odkryć, czego tak naprawdę pragniemy i kim jesteśmy, ale również wprowadzać to do życia. Sztuczność będzie przynosiła nam sporo rozczarowań i wewnętrznego poczucia niespełnienia, gdyż pragnieniem każdego jest po prostu bycie sobą, nikim innym. Dlatego warto się na tym skupić i zachować odpowiednią równowagę w tym zakresie.

Jeżeli mamy jakieś problemy w relacjach i związkach – dobra komunikacja będzie tutaj najważniejsza. Nie podejmujmy drastycznych decyzji. Rozmawiajmy ze sobą, mówmy o swoich odczuciach i rozwiązujmy problemy polubownie, z miłością i szacunkiem.

Otwierają się przed nami nowe perspektywy. Mówienie o odkrywaniu siebie i prawdziwych marzeń stało się już niejako starym schematem. Teraz wprowadzamy nowe pomysły w życie i prowadzimy działania mające na celu ekspresję zmian i świeżości. Jeżeli chcemy z czymś skończyć, zróbmy to. Jeżeli pragniemy zacząć coś nowego, nie ma na co czekać.

Bardzo ważne jest poczucie wewnętrznego spełnienia. Potrzebujemy być sobą i prowadzić życie, na jakie mamy ochotę. Warto na chwilę się zatrzymać, usiąść, zamknąć oczy, położyć rękę na sercu i zapytać szczerze siebie:

Czego potrzebuję, aby czuć się wewnętrznie spełniony/-a?

Następnie zaczekajmy w ciszy i zaufajmy odpowiedziom, które nadejdą. Nasz umysł może starać się zaburzyć komunikację z duszą, ale bądźmy świadomi i wsłuchajmy się w nasz prawdziwy głos.

Bycie świadomym siebie samego oraz spojrzenie, jak traktujemy sami siebie, w jaki sposób odnosimy się do siebie – skoncentrujmy się na tych sprawach.

Czy kierujesz do siebie miłość, sympatię i szacunek? Czy może jesteś dla siebie szorstki i stawiasz trudne wymagania, których niespełnienie wiąże się z poczuciem pogardy?

Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos i dokonaj przemiany. Spraw, abyś odnosił się do siebie z miłością i wsparciem.

Zadbajmy o swoje potrzeby, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, duchowe, mentalne oraz intelektualne. Nowe, świeże energie pomogą nam zmieniać podejście i wprowadzać zmiany, które nie mogą już czekać.

Wykorzystaj nów, aby wnieść do swojego życia więcej miłości, świadomości i radości. 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments