Kamienie nerkowe: zobacz jak leczy ocet jabłkowy.

Kamienie nerkowe: zobacz jak leczy ocet jabłkowy.

Prasóweczki

Każdy, kto kiedykolwiek miał kamienie nerkowe wie, że dyskomfort i ból są porażające, a usuwanie ich z organizmu może być nie lada wyzwaniem.

 

Na szczęście nie wszyscy mamy kamienie nerkowe, choćby raz w przeciągu życia. Jednak, my już wiemy w jaki sposób im zapobiegać i rozpuszczać je zanim staną się za duże, aby pomieścić się w wąskich świetle dróg moczowych.

Ocet jabłkowy jest w tym przypadku niesamowity. To w pełni naturalne i skuteczne leczenie na rozpuszczenie i usunięcie problemu, jakimi są kamienie nerkowe. Ocet jabłkowy ma skuteczność nawet wtedy, kiedy pojawiły się objawy kamicy.

 

Kamienie nerkowe: w jaki sposób działa ocet jabłkowy?

Ilość octu potrzebna do rozpuszczenia kamieni zależy od ciężkości schorzenia, wielkości człowieka i długości trwania kamienia w drogach moczowych. Mówi się, że kiedy spożywasz ocet jabłkowy na co dzień – spokojnie rozpuszczasz wszystkie ewentualne kamienie.

Ocet jabłkowy redukuje i rozpuszcza kamienie nerkowe pomagając im ewakuować się z organizmu. Przypomnijmy, że są one potencjalnie toksyczne ze względu na minerały, z których są zbudowane. Wysoka kwasowość octu jabłkowego pomaga przebić się przez twardsze struktury tworzące kamienie nerkowe. W ten sposób stają się one łatwiejsze do rozbicia i usunięcia lub po prostu rozpuszczenia – w przypadku mniejszych.

Jak dużo octu jabłkowego potrzeba, aby usunąć kamienie nerkowe?

Kiedy chcesz leczyć kamienie nerkowe octem jabłkowym – kluczem jest konsekwencja. Powinieneś pić ocet jabłkowy codziennie z dużymi ilościami wody, aby kamienie były całkowicie rozpuszczone, a ból odszedł na stałe. Pij tak długo, jak odczuwasz objawy.

Zwyczajowo podaje się do picia raz dziennie 2 łyżki stołowe octu w szklance wody, która również pełni bardzo ważną rolę w leczeniu. Ocet jabłkowy powinien w przeciągu 24-48 godzin zrobić swoje. Jeżeli wszystko wykonałeś poprawnie, doznasz ulgi w objawach, które niedługo znikną całkowicie.

Inną drogą podania octu jest zastosowanie zewnętrzne. Namocz szmatkę w ciepłym occie i zrób sobie taki kompres w miejscu bólu – w pachwinie, na brzuchu lub plecach. W ten sposób również pomożesz sobie pozbyć się kamieni, zwłaszcza jeżeli połączysz to ze stosowaniem zewnętrznym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments