Merkury w retrogradacji w Baranie (22. marca – 18. kwietnia) przyniesie nam ognistą energię

Merkury w retrogradacji w Baranie (22. marca – 18. kwietnia) przyniesie nam ognistą energię

Warto przeczytać

Merkury w retrogradacji w Baranie (22. marca – 18. kwietnia) przyniesie nam ognistą energię

Co oznacza retrogradacja?

Retrogradacja to czas, kiedy planeta zaczyna poruszać się pozornym ruchem wstecznym na nieboskłonie. Oczywiście w rzeczywistości, nie jest to możliwe, aby planeta zmieniła kierunek w połowie kosmosu, wygląda to tak tylko dla nas, ponieważ mamy bardzo ograniczony widok z naszego punktu widokowego tutaj na Ziemi.

Merkury jest planetą najczęściej wchodzącą w retrogradację. Planeta w retrogradacji wpływa na rzeczy, którymi sama rządzi oraz na wszystkie sprawy, które są związane ze znakiem w którym ta retrogradacja się odbywa.

 

Retrogradacja Merkurego w okresie marca i kwietnia obejmuje czas pomiędzy 22gim marca a 15stym kwietnia. Okres cienia rozpoczął się 9tego marca, kiedy planeta wkroczyła w bezpośredni punkt zodiaku i zakończy się 3ego maja.

Podczas jej trwania są dwa okresy, w których będzie poruszać się z najmniejszymi prędkościami, znane są one jako okresy burzy i wystąpią 18-29 marca i 7-24 kwietnia.

Pierwsza retrogradacja Merkurego w tym roku ma miejsce w znaku Barana.

Baran, który jest znakiem ognia, wskazuje to, że ten czas będzie wypełniony gorącymi temperaturami. Baran jest także zawsze pełny energii. To oznacza, że będziemy czuć się bardzo energetyczni i gotowi do wychodzenia przed szereg. Powinniśmy być bardzo wnikliwi, w innym przypadku pozwolimy naszym impulsom wziąć nad nami górę. Bez znaczenia na to jak ważne czy istotne coś wydaje się w danym momencie – nie podejmuj żadnej akcji bez racjonalnego zastanowienia się nad nią.

Baran oznacza także, że nasza impulsywność może doprowadzić nas do raczej niefortunnych wpadek i wypadków. Baran również podburza przemoc na świecie, ponieważ jest blisko powiązany z wojną. Uran jest blisko końca swojego okresu pozostawania w Baranie, co doda dodatkowego polotu buntu do całego miksu.

Merkury w retrogradacji w Baranie (22. marca – 18. kwietnia) przyniesie nam ognistą energię

Podczas tego okresu, Księżyc będzie rezydował w znaku Bliźniąt, ponieważ ten znak jest bezpośrednio pod wpływem Merkurego, Bliźnięta mogą odczuć wiele zamieszania, zwłaszcza w sferze komunikacji.

Może pojawić się wiele mylnych interpretacji, przed którymi powinniśmy się chronić. Księżyc w trakcie tej retrogradacji przemieści się do znaku Panny, co tylko doda więcej ogólnego zamieszania do tego okresu.

W tym czasie będzie miał miejsce także ‘Niebieski Księżyc’, czyli druga pełnia Księżyca w danym miesiącu, która wystąpi pod koniec marca, doda ona nawet jeszcze więcej impulsywnych energii do tego wszystkiego. Bardzo istotne jest w tym czasie kierowanie tej energii w produktywną stronę, aby nie okazała się destruktywna, kiedy wymknie się spod kontroli.

Cały ten okres będzie testem cierpliwości i panowania nad impulsami. Z pewnością będzie wiele energii zalewających Twoje życie, ale jeśli pozwolisz im wziąć nad sobą górę, będziesz tego najbardziej żałował.

Chociaż nikt nie pozostanie nietknięty w tej fazie retrogradacji Merkurego, Ci, którzy zostali urodzeni w znaku Barana, zdecydowanie najbardziej to odczują. Potrzebują oni być wyjątkowo ostrożni i panować nad nadmierną energią, którą mogą odczuć.

Wykorzystujmy dobrze nadchodzące okazje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments