Naturalne leczenie na niesforne żylaki.

Naturalne leczenie na niesforne żylaki.

Aktulności

Żylaki kończyn dolnych to problem wielu osób, który często objawia się w sposób mało namacalny. W pierwszej fazie choroby pojawia zmęczenie i obrzęk nóg, występowanie niewielkich pajączków a także rozszerzonych naczynek krwionośnych, które wraz z upływem czasu mogą przerodzić się właśnie w żylaki. Wpływ na ten stan w głównej mierze przypisuje się uwarunkowaniom genetycznym ale także prowadzonemu stylowi życia.

Wśród osób najbardziej narażonych na to schorzenie wymienia się głównie te, które wykonują stojące zawody, takie jak sprzedawca czy fryzjer oraz osoby obciążone tematem genetycznie. Problem z żylakami może dotykać również osoby noszące obcisłe spodnie czy w przypadku kobiet buty na wysokim obcasie.

Źródłem powstawania żylaków mogą być również problemy hormonalne, nadmierne stosowanie używek typu alkohol czy papierosy a także przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Motywem pojawienia się żylaków może być również mała aktywność fizyczna, nadwaga i otyłość, niewłaściwa dieta ale także ciąża.

Mając na uwadze powyższe możemy uniknąć lub niejako oszukać powstanie choroby, wystrzegając się chociażby wspomnianych czynników.

Naturalne metody na niesforne żylaki.

Jeśli jednak zostaliśmy już naznaczeni żylakami możemy skorzystać z nieinwazyjnej metody ich pokonania, wykorzystując w tym celu Ayurwedyjski sposób na pozbycie się tej nieprzyjemnej przypadłości i jednocześnie rozszerzenie naczynek krwionośnych.

 

W jego skład wchodzą:

  • 1 łyżka oliwy z oliwek

  • ½ szklanki soku pomarańczowego

  • kilka wyciśniętych ząbków czosnku

Przygotowanie specyfiku jest prozaicznie proste i polega na dokładnym wymieszaniu wszystkich składników a następnie pozostawienie ich w nienaruszonej konsystencji na 12 godzin. Po upływie tego czasu mieszanka jest gotowa do bezpośredniego użycia.

Zastosowanie mikstury polega na jej wmasowaniu w newralgiczne miejsca powolnymi, okólnymi ruchami do momentu wchłonięcia przez skórę. Następnie obciążone żylakami miejsca należy otulić ciepłym ręcznikiem lub bandażem, pozostawiając nogi w tym stanie na okres 15 min. Takie postępowanie gwarantuje 100% ulgę.

Ważnym argumentem przemawiającym za Ayurwedyjskim sposobem na żylaki jest fakt jego nieograniczonego stosowania. Jest to bowiem metoda wielokrotnego wykorzystania, wedle potrzeb i uznania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments