Nie popełniaj tych 8 błędów, które niszczą Twoje nerki

Nie popełniaj tych 8 błędów, które niszczą Twoje nerki

Aktulności

Jednym z najważniejszych organów w naszym ciele są nerki. Ich rola jest bardzo istotna dla naszego ogólnego zdrowia, bo to one są odpowiedzialne za eliminację nadmiaru wody i toksyn z naszego organizmu. Dlatego aby utrzymać dobre zdrowie, musimy dbać o nerki. W ten sposób unikniemy wielu problemów zdrowotnych i niebezpiecznych chorób.

 

Oto 8 nawyków, które źle wpływają na Twoje nerki:

1. Nadużywanie alkoholu

Spożycie zbyt dużej ilości alkoholu może prowadzić do niewydolności nerek, ponieważ każdy napój alkoholowy zawiera dużą ilość toksyn, które są groźne dla naszych nerek.

2. Niewystarczająca ilość wody

Niewystarczające spożycie wody szkodzi nerkom i zmniejsza działanie ich funkcji w bardzo niebezpieczny sposób. Nerki są jedynymi organami, które oczyszczają nasz organizm z toksyn i odpadów metabolicznych oraz balansują produkcję czerwonych krwinek. Jeśli pijemy mało wody to zwiększamy tym samym kumulację toksyn i zmniejszamy krążenie krwi w nerkach.

3. Nie sikasz, kiedy czujesz, że chcesz

Kiedykolwiek czujesz, że trzeba iść do łazienki, po prostu idź. Nie bądź zbyt leniwy, aby wstać. W ten sposób unikniesz nacisku na nerki, a także nie osłabisz ich funkcji.

4. Wysokie spożycie soli

Należy ograniczyć spożycie soli, ponieważ może to spowodować wiele szkód w naszych nerkach. Według badań 90% amerykańskiej populacji używa więcej soli niż faktycznie potrzeba. Sól jest główną przyczyną problemów z nerkami.

5. Nieleczona grypa i przeziębienie

Ignorowanie objawów przeziębienia i grypy i oczekiwanie aż przejdzie, nakłada wiele na nerki, co może spowodować ich uszkodzenie.

6. Nadmierne spożycie kawy

W celu uniknięcia zakłóceń funkcjonowania nerek należy ograniczyć spożycie kawy na 1 lub 2 kubki na co dzień.

7. Nadmierne spożycie białka

Dużo żywności bogatej w białka może uszkadzać nerki, dlatego spożycie białek powinno być również ograniczone, jeśli chcesz zapobiec tym problemom.

8. Nadużywanie środków przeciwbólowych

Unikaj spożycie środków przeciwbólowych – dają szybką ulgę w bólu, ale mogą wywołać duże uszkodzenia naszych nerek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments