O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru osób o różnych odcieniach

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru osób o różnych odcieniach

Poradnik Prasóweczki

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. W istocie jest to prawda. Z oczu wyczytać też można ogólne zdrowie człowieka, lecz potrzeba do tego sprzętu okulistycznego. Wróćmy do spraw mentalnych. Kolor oczu może wskazywać na pewne cechy człowieka.

Patrząc komuś w oczy możemy rozpoznać jego emocje lub samopoczucie. Każda osoba jest obrażona wyjątkowymi oczami. Nie znajdziesz identycznej osoby. Niekiedy kolor oczu jest obiektem westchnień i pragnień – nie podobają nam się swoje, więc chcemy je zmienić. Jednak pamiętajmy, że natura obdarzyła Ciebie takim ciałem, jakiego najbardziej potrzebujesz i nie należy się kłócić z mocami o wiele większymi niż nasz umysł. 😉

 

Kolor oczu nie jest tylko obiektem atrakcyjności, ale również może wskazywać na cechy charakteru. Wiedziałeś o tym? Jaki masz kolor oczu? W tym wpisie opiszę z grubsza wszystkie.

Czarny kolor oczu

Jedną z najbardziej zaskakujących rzeczy o czarnookich ludziach jest to, że są bardzo rzadkie. To czym nazywamy czarny kolor oczu jest najczęściej bardzo ciemnym brązowym. Ludzie o ciemnobrązowych lub czarnych oczach są często związani z nocą, tajemnicą i intuicją. Cechuje ich wiarygodność i odpowiedzialność. Można im zaufać. Są tajemniczy, ale nigdy nikomu nie wyjawią twoich sekretów. Niekiedy przez swoją nieufność może być im ciężko nawiązać nową znajomość lub się zakochać. Natomiast kiedy to się stanie, można liczyć na ich lojalność do samego końca. Ponadto ciemnoocy się niesamowicie pracowici, praktyczni i zawsze dają z siebie wszystko, czymkolwiek się zajmują. Mówi się o ich duchowości, pasji i optymizmie. Zawsze wiedzą, jak pokazać swoją wartość innym.

Brązowy i piwny kolor oczu

Najbardziej popularne zabarwienie tęczówki oka na świecie. Mowa o odcieniach od jasnego do średnio-brązowego, natomiast nie bardzo ciemnego. Brązowoocy są atrakcyjni i pewni siebie. Mocny i głęboki kolor wiąże się z ziemią, dlatego prostota, kreatywność i pozytywność to cechy, które możesz niemal zawsze spotkać u osób z brązowymi oczami. Są niezależni, uprzejmi, troskliwi, uwielbiają poznawać nowych znajomych i bardzo lubią próbować nowych rzeczy w życiu. Podobnie cechuje ich praktyczność, ale jeżeli chodzi o ludzi, na którym im zależy, praktyczność schodzi na bok, gdyż miłość i troskliwość biorą górę. Kochają beztroskę i są ludźmi, którzy nie przejmują się zanadto przyziemnymi sprawami i posiadaniem, a wybierają bliski kontakt z naturą i wszystko, co z tym związane. Pomimo pewności siebie i determinacji, czasami może być im trudno wyrazić siebie przed innymi ludźmi. Świetni kochankowie i możliwie godni zaufania. To do nich możesz pójść o pomoc z czymkolwiek wiedząc, że odłożą swoje na bok by sprawić, abyś był zadowolony i usatysfakcjonowany.

Brązowo–zielony kolor oczu

Chodzi o niesamowite połączenie kolorów zielonego i brązowego często zapiera dech w piersiach. Elegancja to pierwsza cecha, którą należy z nimi powiązać. Są bardzo spontaniczni i zawsze gotowi na przygodę. Uwielbiają zabawę. Płynięcie z prądem i łatwa adaptacja do każdych warunków są zdecydowanie ich mocną stroną. Odważni i śmiali wprowadzają różnorodność i mają skłonność do łatwego popadania w znudzenie. Kochają próbować nowych rzeczy. Ich piękno często przyciąga wielu ludzi. Jednak związki mogą trwać krótko. Chyba, że jest się tym jedynym. Równo złośliwi i sensualni, niesamowite osobowości. Jedną rzeczą, której trzeba być świadomym jest ich temperament. Jeśli jesteś w stanie to ogarnąć to czeka cię z nimi przyjemna przygoda.

Szary kolor oczu

Szary jest kolorem, który znaczy wiele w naszym życiu. Mówi się, że nic nie jest czarne lub białe, ale właśnie przybiera różne odcienie szarości. Podobnie jest z ludźmi o szarym kolorze oczu – urodzeni do dominacji i przywództwa. Silni z natury, mądrzy i łagodni to ich najbardziej istotne cechy. Każdy musi wiedzieć, że są oni bardzo łagodni. W zasadzie, szaroocy są najmniej agresywni spośród wszystkich ludzi. We wszystko co robią wkładają mnóstwo pasji, obojętnie czy to sfera prywatna czy zawodowa. Miłość i romans traktują bardzo poważnie. Nie spotkasz ich jako miejskich podrywaczy lub podlotków. Są kreatywni i obdarzeni wyjątkową wyobraźnią. Dodając do tego ich elastyczność – wychodzi z tego świetny przywódca. Wewnętrzna siła, analityczne myślenie i racjonalność dają im doskonałą możliwość do kierowania i bycia liderem w wielu sytuacjach. Czujemy się fajnie, kiedy są w pobliżu, a ich towarzystwo zawsze wpływa na ciebie pozytywnie.

Zielony kolor oczu

Zielony i zieleń są zawsze powiewem świeżego powietrza i ożywienia. Oczywiście, zgodnie z tym zielonoocy emanują siłą i świeżością. Wokół nich rozpościera się nutka tajemniczości i zagadkowości, a przez spojrzenie im w oczy możesz się pogubić w kilka sekund. Inteligentni i zawsze z ciekawością interesują się nowościami. Mają wspaniały zapał do życia i kochają je w całości. Pasjonują się wieloma rzeczami. Ze względu na kolor oczu są rzecz jasna bardzo atrakcyjni i ładni. Jedyny negatywny aspekt ich osobowości to łatwa tendencja do zazdrości. Nie mniej jednak, ogólnie pozytywy przebijają inne strony. Bije od nich młodość, a ich zrozumienie i współczucie jest wręcz zaraźliwe, gdziekolwiek pójdą.

Niebieski

Czy najlepsze zostawiliśmy na koniec? Jest coś z niebieskim kolorem, który jest świeży i żywotny. Dlatego ludzie często pożądają tego koloru i są nim bardzo zainteresowani. Nie można się więc dziwić, że niebieski kolor oczu jest najbardziej pożądanym spośród całej palety. Spokojni, mądrzy, uprzejmi oraz pełni młodości i życia niebieskoocy mają zwykle długie związki i są niezwykle żywiołowi. Jednak najbardziej wyraźną cechą jest ich pragnienie sprawiania by inni ludzie byli szczęśliwi. Niebieskoocy z niezwykłą uprzejmością i szacunkiem pójdą dodatkowe kilometry, aby upewnić się, że jesteś zadowolony. To rzadkie zjawisko powoduje, że ich lubimy. Potrafią dobrze obserwować różne rzeczy. Są beztroskimi ekstrawertykami. Osoba o niebieskich oczach chce długoterminowego, w pełni zaangażowanego i oddanego partnera. Jeżeli są w takim związku, zrobią wszystko pod słońcem, aby uszczęśliwić swojego wybranka. Wszyscy lubimy mieć osobę o niebieskich oczach w naszym życiu, prawda?

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments