Ocet jabłkowy i moczenie stóp – Przyjemny i naturalny przepis na wiele chorób

Ocet jabłkowy i moczenie stóp – Przyjemny i naturalny przepis na wiele chorób

Prasówki Promocja i Reklama

Ocet jabłkowy już po samym zapachu zdradza zawartość licznych, aktywnych biologicznie składników mogących przyczynić się do poprawy naszego zdrowia.

Posiada substancje, które eliminują potencjalnie nam zagrażające bakterie i zarazki. Jeżeli poniższy przepis włączysz do tygodniowego planu, zapewnisz sobie niesamowite korzyści zdrowotne.

 

Jedyne, co musisz zrobić to moczyć stopy. Na pierwszy rzut oka jest to przyjemna i dość prozaiczna czynność, ale naprawdę robi różnicę i bywa bardzo pomocna.

Zapewne nie każdy znosi intensywny zapach, jaki daje ocet jabłkowy. Niemniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne i pożyteczne może być jego działanie.

Poniższa technika jest wykorzystywana od lat. Być może już o niej słyszałeś. I nie jest to zwyczajne moczenie stóp w misce z wodą.

Ocet jabłkowy jest zwykle przez nas używany przy odchudzaniu, leczeniu infekcji dróg oddechowych lub problemach trawiennych. Możemy go używać wewnętrznie, jak przy powyższych dolegliwościach, a także zewnętrznie. Znany jest z dobrego działania na skórę oraz widnieje na liście naturalnych antybiotyków ze względu na wspaniały potencjał przeciwko bakteriom i innym zarazkom.

Ważne jest, aby używać prawdziwych składników i w odpowiednich proporcjach. Ocet jabłkowy powinien być wymieszany w równych ilościach z ciepłą wodą. Możemy dodać również dobroczynnych soli, ziół oraz olejków eterycznych dla stworzenia pięknego zapachu.

Stopy są miejscem, w którym gromadzi się dużo bakterii i zarazków. Ocet jabłkowy z wodą świetnie sobie z nimi poradzi, a także pomoże w przypadkach, gdy mamy szorstką, suchą, zrogowaciałą skórę lub nadpotliwość i nieprzyjemny zapach oraz przy schorzeniach typu grzybica. Należy podkreślić, że taka kąpiel dla stóp oddziałuje dobroczynnie na cały organizm.

Ocet jabłkowy – Jak przygotować kąpiel dla stóp?

Przygotuj letnią wodę. Niech jej temperatura wynosi około 20 stopni. Przelej ją do niedużej miski, jednak wystarczającej, aby zmieścić stopy. Ocet jabłkowy powinien być dodany w takiej samej ilości. Dlatego nie należy przesadzać z objętością wody, gdyż będziemy potrzebowali zużyć odpowiednio więcej octu. Następnie przemieszaj i umieść swoje stopy w miksturze.

Można dodać do kąpieli kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, zalecany jest w tym przypadku olejek lawendowy. Poprawi on zapach oraz jakość snu.

Powinniśmy moczyć stopy od 30 do 45 minut, a następnie dokładnie je osuszyć.

Ocet jabłkowy jest niesamowitym produktem dla naszego zdrowia. To naturalny antybiotyk i środek przeciwko wszelkim zarazkom, dlatego zwalcza i zapobiega pojawieniu się między innymi grzybicy, łupieżu, infekcjom gardła, a także zwalcza nieprzyjemny zapach stóp i butów.

Ocet jabłkowy był też bohaterem innych artykułów – Oto one:

  • Naturalne antybiotyki – 9 produktów, których możesz używać na co dzień

  • Jak łatwo i naturalnie usunąć brodawki, pieprzyki, wągry i przebarwienia

  • Kamienie nerkowe: zobacz jak leczy ocet jabłkowy

  • Naturalne wybielanie zębów tylko 1 składnikiem (3-minutowy przepis)

  • Choroby cywilizacyjne – Przepis na najlepsze naturalne lekarstwo

  • Napar z octu jabłkowego na zapalenie zatok

  • Zapalenie ucha – wylecz je w 1 dzień – 10 sposobów na naturalne leczenie

  • Naturalne środki czystości – jak przygotować je w domu?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments