Pożegnaj żylaki w naturalny sposób.

Pożegnaj żylaki w naturalny sposób.

Poradnik

Żylaki są powiększonymi, osłabionymi i wyraźnie widocznymi pod skórą żyłami, zwykle koloru ciemno fioletowego lub granatowego. Ich pojawienie się może być spowodowane różnymi czynnikami: wpływ mają geny, otyłość, ciąża, wiek, długotrwałe stanie lub napinanie się.

Kiedy żylaki się pojawiają, najczęściej są leczone technikami uciskowymi, takimi jak specjalne bandaże lub pończochy, ale nie jest to leczenie przyczynowe. Objawy i tak się pogarszają i poszerzają o obrzękiuczucie ciężkości nóg i bolesne stany zapalne.

 

Żylaki ukazują się również jako poszerzone kapilary na powierzchni skóry, czyli tak zwana „pajęczynka”, co może być początkową postacią albo efektem poszerzania się ogniska chorobowego.

Przejdźmy do rzeczy. Nie wiem czy wiedziałeś, ale czosnek jest jednym z najbardziej efektywnych naturalnych sposobów na leczenie żylaków i zapalenia dotyczącego naczyń krwionośnych. Świetnie stymuluje krążenie krwi, a także oczyszcza i pomaga usunąć toksyny i substancje toksyczne z organizmu.

Dlatego, jeżeli to niesamowite warzywo jest spożywane regularnie w odpowiednich ilościach lub dostarczasz je dodatkowo w postaci suplementów, na długą metę osiągniesz fantastyczne efekty.

Idąc dalej, możesz także przyłożyć czosnek do zmienionych chorobowo miejsc, aby otrzymać szybsze działanie. Poniżej pokazuję, w jaki sposób przygotować naturalne leczenie czosnkiem, często używane w medycynie Ayurvedyjskiej, kiedy żylaki stanowią problem:

Pożegnaj żylaki w naturalny sposób

Składniki:

  • starte ząbki czosnku (w zależności od potrzeb, dopasuj ilość)
  • łyżka oliwy z oliwek
  • pół szklanki soku pomarańczowego

Przygotowanie:

Połącz wszystkie składniki i pozwól miksturze odstać przynajmniej 12 godzin.

Sposób użycia:

Nałóż miksturę na zajęte chorobowo miejsca i masuj okrężnymi ruchami do czasu aż się wchłonie do skóry. Następnie owiń ręcznikiem lub bandażem i pozostaw tak na 50 minut.

W ten sposób bardzo szybko doświadczysz ulgi. Powtarzaj tę metodę tak długo, jak potrzebujesz. Poniższy filmik pokazuje, jak ogólnie wygląda ten zabieg. (po angielsku).

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments