Przeprowadź detoks organizmu dzięki diecie ananasowej – dieta oczyszczająca z toksyn.

Przeprowadź detoks organizmu dzięki diecie ananasowej – dieta oczyszczająca z toksyn.

Poradnik Warto przeczytać wiadomości

Ananas jest czymś więcej niż tylko pyszną przekąską. Zawiera kluczowe substancje odżywcze i przeciwutleniacze, które chronią twoje komórki przed uszkodzeniem. W naszych czasach o narażenie się na toksyny nie jest trudną, stąd tak ważna rola zachowań nakierowanych na detoks organizmu. Dlatego pokazuję przykład, czym jest dieta oczyszczająca z toksyn. 🙂

Bromelaina zawarta w ananasach ma udowodnione naukowo działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe oraz przeciwzakrzepowe – jeżeli jest stosowana w terapeutycznych dawkach.

 

Jedzenie tego super owocu, a także innych, może pomóc tobie ochronić się przed zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem (aktualnie częsta przyczyna ślepoty). Nawiązując do badań opublikowanych w 2004 roku na łamach „Archives of Ophtalmology”, między innymi ananas ma takie właściwości. Ponadto poprawimy własne mechanizmy dodawania sobie energii i wzmocnimy odporność. Zatem, jak możemy zauważyć, detoks organizmu dietą ananasową dostarcza nie tylko oczyszczenia, ale również optymalnego odżywienia naszych kochanych tkanek.

Detoks organizmu, Dieta oczyszczająca z toksyn: Wartości odżywcze ananasa

Ananas wiele zawdzięcza dużej zawartości witaminy C. Organizm używa witaminy C do ochrony DNA i innych cząsteczek przed uszkodzeniami powodowanymi przez reaktywne formy tlenu, tzw. wolne rodniki. Inną funkcją jest wsparcie w produkcji kolagenu i wchłaniania żelaza z przewodu pokarmowego. Ananas jest niesamowitym źródłem manganu, minerału wymaganego do posiadania mocnych kości, tkanki łącznej i hormonów płciowych. Mangan pomaga wyregulować poziom cukru we krwi, wchłaniać wapń z jelit, odgrywa rolę w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów. Oczywiście to nie wszystko, oto inne właściwości zdrowotne ananasa:

 • Błonnik, kluczowy dla trawienia i odchudzania (dla większej ilości błonnika wypróbuj orzechy brazylijskie)
 • Kwas foliowy – ważny dla produkcji czerwonych krwinek. Zapobiega także rozwinięciu się choroby Alzheimera
 • Kwa pantotenowy: potrzebny do produkcji energii oraz metabolizmu tłuszczów
 • Witamina B – czyli tiamina. Pokarm dla układu nerwowego, obniża ryzyko choroby Alzheimera i Parkinsona
 • Witamina B6: kluczowa dla zdrowia mózgu i metabolizmu węglowodanów
 • Miedź – dla silnych: tkanki kostnej i komórek krwi

Detoks organizmu, Dieta oczyszczająca z toksyn: Ananas – naturalny odtruwacz

W tych czasach niemal każdy ma mnóstwo toksyn w ciele. W jakiś sposób przyzwyczailiśmy się do funkcjonowania w tym stanie. Jednak mimo to – powodują one stopniowe, powolne uszkadzanie organizmu. Dlatego też kluczowe jest, aby starać się skutecznie oczyszczać, czyli robić detoks organizmu. Oczywiście, twoje ciało robi to samowolnie. Jednak możesz znacznie wesprzeć ten proces, hamując dopływ toksyn i wspierając procesy samooczyszczające. Dla przykładu: kto z Was pije przynajmniej 2 litry wody dziennie? 🙂

Niech zgadnę, dzisiaj uzbierały się może ze 2-3 szklanki albo w ogóle. Jest to problem ogólnoświatowy. Ludzie są przewlekle odwodnieni, ale nie na tyle, aby nie funkcjonować na co dzień. Twoje ciało jest niesamowitym mechanizmem, który potrzebuje być odżywiany i nawadniany dla prawidłowej funkcji, czyli zdrowia. W innym przypadku może dojść do zniszczeń z zaniedbania, a choroby przerodzą się w poważniejsze i trudniejsze do leczenia. Aby uniknąć takich powikłań oto dieta oczyszczająca z toksyn, swoisty detoks organizmu. 🙂

Detoks organizmu, Dieta oczyszczająca z toksyn – Zaczynamy!

Dzień 1.

 • śniadanie – 2 plasterki organic ananasa + pełnoziarnisty tost z niskocukrowym dżemem
 • obiad – 2 plasterki ananasa i 200 gramów grillowanego tuńczyka z dodatkiem oliwy, soli i pieprzu
 • kolacja – 2 plasterki ananasa + 200 gramów grillowanej piersi z kurczaka + sałata polana oliwą i octem

Dzień 2.

 • Śniadanie – 2 plasterki ananasa z kromką chleba i niskotłuszczowym serem
 • Obiad – Stek z wołowiny z łyżką oliwy i 2 plasterki ananasa na deser
 • Kolacja – Przyrządź lekki krem z warzyw i na koniec zjedz 2 plasterki ananasa

Dzień 3.

Powtórz menu z dnia 1.

Dzień 4.

Powtórz menu z dnia 2.

Taka dieta wydaje się interesująca, choć można mieć do niej zastrzeżenia. Zwłaszcza jeżeli jest się wege. W każdym razie jest ona niskokaloryczna, więc możesz odczuwać głód, spadek energii oraz lęki w trakcie tych dni. Nie przejmuj się tym. Nie daj się przestraszyć uwalniającym się toksynom. Przywykniesz do tego i wszystko będzie w porządku. To normalna reakcja organizmu na zmianę diety. Trzymaj się planu i miej w głowie wyższy cel.

Ludzie, którzy zmagają się z nadciśnieniem, cukrzycą lub chorobami nerek powinni odstąpić od wykonywania tej diety. Ewentualnie należy skonsultować się z odpowiednim lekarzem.

Upewnij się, że żaden z owoców/składników nie może wejść w żadne interakcje z lekami, które przyjmujesz. Tak dla bezpieczeństwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments