Przyprawa, która poprawia wzrok o 97%? Istnieją pewne przesłanki!

Przyprawa, która poprawia wzrok o 97%? Istnieją pewne przesłanki!

Poradnik

Przyprawa, która poprawia wzrok o 97%? Istnieją pewne przesłanki!

W miarę coraz dojrzalszego wieku, nasz organizm w pewien sposób pogarsza swoją funkcję. Pojawiają się pewne różnorakie choroby. Na szczęście większość z nich w dużej mierze spowodowana jest stylem życia i jakością środowiska (powietrze, woda).

A zatem pozytywna praca skierowana w te rejony może spowodować, że będziemy dłużej cieszyć się świetnym zdrowiem. Tym samym możemy realizować marzenia i spędzać czas z najbliższymi czując się i wyglądając młodo.

 

Medycyna naturalna staje się coraz bardziej popularna. Prowadzi się wiele badań mających na celu sprawdzenie i dowiedzenie, czy różne przyprawy lub rośliny kryją w sobie lekarstwa na nasze bolączki.

Nasz wzrok jest jednym ze zmysłów, z którego korzystamy niemal w każdej sekundzie aktywności. Można się spierać czy jest dla nas coś bardziej istotnego niż dobre widzenie, nie mniej jednak każdy wie, jak ważny jest dla nas wzrok.

Podaje się, że około 90% informacji pobieramy właśnie tą drogą. W ten sposób się uczymy lub chronimy, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Okulary i soczewki kontaktowe pomagają, byśmy widzieli lepiej, ale są czymś w rodzaju dodatkowego narzędzia. Nie od dziś szuka się sposobów na lepszy wzrok. Mamy do wyboru szereg różnych zabiegów, proponuje się ćwiczenia czy chociażby lepsze dbanie o oczy. Jednak wciąż okulary są dla naszego społeczeństwa niezbędne.

Znaleziony przepis obiecuje wiele i chciałbym, aby było w tym chociaż trochę prawdy.

Zakłada on, że już nawet po kilku tygodniach stosowania mikstury nasz wzrok się poprawi.

Cały sekret polega na zastosowaniu szafranu. Jego zalety znane są głównie w kuchni. Badaczka Silvia Bisti doszła do wniosku, że właśnie szafran jest tym naturalnym surowcem, który może powstrzymać degenerację i wyleczyć ewentualne ubytki wzroku. Osiąga to przez wzmacnianie komórek narządu widzeniaStają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe.

Badaczka zaleca przygotowanie herbaty w niżej podany sposób.

Przyprawa, która poprawia wzrok o 97%? Istnieją pewne przesłanki!

Składniki:

  • 1 gram szafranu
  • 1 szklanka wody

Przygotowanie:

Kiedy woda zaczyna się gotować – dodaj szafran i jeżeli chcesz, również odrobinę miodu, ale jego dopiero po przestudzeniu. Możesz ją pić w ciągu dnia lub tuż przed snem.

Oprócz lepszego wzrokuszafran może poprawić kondycję krwi, poziom lipidowych parametrów (cholesterol, LDL, HDL, trójglicerydy) oraz ogólne krążenie. Wspomaga leczenie zapalenia stawów, a także wspiera w procesie uczenia i zapamiętywania.

Te bardzo ciekawe informacje są na pewno warte uwagi. Czekamy z niecierpliwością na bardziej konkretne wnioski i dowody naukowe, które ewentualnie mogą spowodować wprowadzenie takiej terapii do powszechnego użycia.

UWAGA!

Według doniesień z komentarzy, szafran dodawany w niewielkich ilościach do gotowania, kawy czy owsianki może pomóc powstrzymać lub nawet wycofać objawy AMD – zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem, które bardzo często niestety prowadzi do ślepoty.

Pacjentka oczywiście regularnie chodziła do okulisty, otrzymywała między innymi zastrzyki do gałki ocznej, więc twardych wniosków z tego wyciągać nie możemy, ale jeżeli w jakikolwiek sposób szafran pozytywnie wpłynął na proces leczenia, jest to w istocie bardzo interesujące. 🙂

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments