Rak mózgu – remisja po zakropleniu dokomorowo własnych białych krwinek.

Rak mózgu – remisja po zakropleniu dokomorowo własnych białych krwinek.

Aktulności

Mężczyzna, którego rak mózgu był w terminalnym stanie wszedł w remisję po tym, jak jego lekarze zakroplili mu nowoczesne leczenie bezpośrednio do mózgu.

Pacjent lat 50, mieszkaniec Seattle Richard Grady, diagnoza – rak mózgu. Jednak ten nawracał za każdym razem po chirurgicznym wycięciu, radioterapii lub chemioterapii. Jego lekarze z placówki onkologicznej City of Hope (Miasto Nadziei) postanowili spróbować nowatorskiej terapii.

Pobrano od pacjenta krew, wyizolowano białe krwinki (odpowiedzialne za odporność) i zmodyfikowano je w „wyspecjalizowanych żołnierzy tropiących i niszczących raka”. Następnie podali je bezpośrednio do mózgu.

 

Rak mózgu – remisja po zakropleniu miejscowo własnych białych krwinek.

Proces polegał na naturalnej penetracji leku, od miejsca, gdzie wytwarzany jest płyn mózgowo-rdzeniowy, w dół do rdzenia kręgowego, czyli tam, gdzie przerzucał się również rak mózgu.

Pomimo, że leczenie samo w sobie, jako forma immunoterapii, było już wykorzystywane w leczeniu raka u innych ludzi, Grady był pierwszym, który otrzymał je tą drogą. Efekty były niesamowite – rak mózgu skurczył się, a następnie zniknął. „Grady mógł swobodnie zaprzestać brania jakichkolwiek leków i wrócić do pracy.”

Nawiązując do artykułu z New England Journal of Medicine, który opisał przypadek, mężczyzna doświadczył kilku działań niepożądanych, a remisja wszelkich zmian nowotworowych mózgu i rdzenia kręgowego trwała 7,5 miesiąca. Porównując to do typowego rokowania dla tego typu nowotworu mózgu – czyli kilku tygodni – brzmi to obiecująco. Aktualnie Grady ma wznowę i otrzymuje radioterapię.

 

Ta nowa metoda jest w trakcie wczesnych badań i jedynie niektórzy pacjenci są jej poddawani. Jednak ma ona potencjał do radzenia sobie z innymi typami raka, który daje przerzuty, np. raka piersi lub płuc.

Dodam tylko, że Richard Grady boryka się z rozpoznaniem: Glioblastoma, czyli Glejak wielopostaciowy – najgorsza forma, jaką może przybrać rak mózgu.

Być może. Po pokonaniu w spektakularny sposób nawrotu, Pan Grady powinien skierować swoje wysiłki ku naturalnym sposobom leczenia, aby na spokojnie, mając prawie rok czasu, wdrożyć potrzebne zmiany. 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments