Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – wierzyć w to?

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – wierzyć w to?

Poradnik Prasóweczki

Rak jest związany z wieloma kontrowersjami, dlatego postanowiłem przyjrzeć się bliżej terapiom przedstawianym w różnych, atrakcyjnych artykułach. Przy okazji zaobserwowałem, że zainteresowanie w społeczeństwie tym tematem jest stosunkowo duże.

Na pierwszy rzut weźmy jedną z najbardziej popularnych terapii w polskim internecie. Oczywiście jest to schemat niemedyczny i nienaukowy, według bieżących standardów.

Podstawą tego leczenia (jego nazwa to Breuss Cancer Cure) jest restrykcyjna dieta, która obejmuje 42-dniową głodówkę urozmaicaną piciem specjalnego soku warzywnego i herbaty. Według teorii Breussa, rak potrzebuje solidnych posiłków, aby przeżyć w ludzkim ciele, więc zaprzestanie przejadaniu się Breuss uznał za pierwszorzędne.

 

Oczywiście jak to bywa w takich przypadkach – doniesienia o skuteczności nie są poparte odpowiednimi dowodami oraz nie posiadamy wiarygodnych badań naukowych, które udowodniłyby mechanizm działania tej kuracji. Argumentem za ma być praktyka, dzięki której wyleczyło się rzekomo ponad 45 tysięcy ludzi.

Istnieje pewne prawdopodobnieństwo, że głodowanie dla pacjentów chorych na raka może być niebezpieczne, ze względu na ogólne ryzyko niedożywienia. Sam Breuss nie uznawał konwencjonalnego leczenia i kiedy pacjenci przechodzili na jego terapię, nie mogli w tym samym czasie korzystać ze szpitalnych metod. A zatem według pomysłodawcy nie można uznać alternatywy jako leczenia wspomagającego.

Dowody naukowe opisujące zalety i niebezpieczeństwa terapii Breuss Cancer Cure są niewystarczające.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – wierzyć w to?

O czym w ogóle mowa?

Opis

Podstawą terapii Breuss Cancer Cure jest ścisła dieta trwająca 42 dni urozmaicona piciem specjalnych soków warzywnych i herbat. Dodatkowo pacjenci nie powinni spędzać czasu na szlaku żył wodnych, aby uniknąć negatywnego promieniowania.

Rudolph Breuss urodził się w Austrii w 1899 roku. Najpierw pracował jako elektryk, potem jako naturopata (jak Wałęsa od elektryka do prezydenta). Stworzył Breuss Cancer Cure oraz Breuss Total Cancer Treatment. Zmarł w roku 1990.

Składniki, przyjmowanie i dawkowanie

Breuss stworzył unikalny przepis na sok, który ma zapewniać niesamowity efekt – albowiem rak znika. W ciągu swojego życia wyleczył rzekomo ponad 45 tysięcy ludzi, u których rozwinął się rak lub inna ciężka choroba. Wiodącą teorią było to, że rak może przeżyć jedynie dzięki podaży białka w diecie. – jest to niejasne, ale idźmy dalej.

Breuss wymyślił plan dietetyczny na 42 dni. Sugerował, aby pić tylko herbatę i jego specjalny sok z burakiem jako głównym składnikiem. W ciągu tych 42 dni, rak i jego komórki ‚umierają z głodu’, w czasie gdy Ty powracasz do pełni zdrowia dostarczając sobie witamin, mikro i makroelementów.

Aby przygotować sobie ten specjalny sok potrzebujesz ekologicznych, organicznych, czyściutkich warzyw (najlepiej z twojego własnego ogródka za domem z dala od zgiełku)

  • burak (55%)
  • marchew (20%)
  • korzeń selera (20%)
  • ziemniak (3%)
  • rzodkiewka (2%)

Z tych wszystkich składników robi się sok i przecedza go przez podwójne sitko. Przed spożyciem musi odstać przynajmniej godzinę.

Nie należy przesadzić z piciem soku. Wystarczy tyle, ile ciało naprawdę potrzebuje (ile dokładnie o tym dalej).

Burak zawiera multum antyoksydantówwitamin: C, B1, B6, kwasu foliowego, pantotenowego (witamina B5) oraz minerałówpotasu, fosforu, magnezu, wapnia, sodu, żelaza, cynku. Dlatego uważany jest za jedno z najzdrowszych i najbardziej pożytecznych warzyw na świecie. Jego ciemny czerwony kolor potwierdza wartości zgodnie z teorią: im ciemniejsze tym zdrowsze.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – wierzyć w to? – Wartości i działanie

Istnieją doniesienia opisujące zbawienne działanie buraka, między innymi w leczeniu takich chorób jak białaczka czy rak. Jednak żadna metoda jeszcze nie uzyskała statusu oficjalnej terapii.

Burak jest bogaty w betainę, aminokwas o udowodnionych właściwościach przeciwnowotworowych. W dodatku wykazuje silne działanie przeciwzapalneprzeciwutleniające i oczyszczające (detoksykacyjne). Badania naukowe donoszą, że betaina uszkadza komórki rozrastającego się w ciele guza.

Burak może być użyty w leczeniu wielu rodzajów raka. Mówi się, że jest on w stanie poprawić stan pacjenta bez względu na to, jaki rak się u niego rozwinął.

Jest również bardzo wartościowy dla kobiet w ciąży ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego. Poprawia on funkcję wątroby i pęcherzyka żółciowego, zapobiega zaparciom. Przynosi ulgę przy bólach głowy, zębów, zapaleniu jelit, problemach ze stawami, skórą i problemach menstruacyjnych (PMS i pochodne). Wychodzi na to, że burak jest warzywem, które istotnie powinno być składnikiem codziennej diety.

(Burak był tematem bardzo lubianego przez Was wpisu. Przypomnij go sobie → TUTAJ – Burak – warzywo, które naprawi wszystko w Twoim ciele).

O niesamowitych właściwościach buraka mówi się bardzo dużo, niezależnie od choroby czy jakiejś altmedowej terapii. Dlatego warto to zawsze podkreślić. 🙂

Całe leczenie jest dokładnie opisane w trzech książkach napisanych przez samego Breussa. Jednak nie wiadomo czy jego następcy niczego nie pozmieniali i aktualne wydania zawierają prawdziwe, pierwotne słowa.

Breuss skrupulatnie pilnował, aby chorzy pacjenci nie jedli ani nie pili niczego innego, prócz soków i herbat, które sam zalecał. Czas tych 42-dni był najbardziej istotny. Każdemu dawał ścisłe instrukcje na temat przygotowywania i spożywania odpowiednich soków i herbat.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – wierzyć w to? – Przepis

SOKI

Soki zawierały: buraka, marchew, seler, czarną rzodkiew i ziemniaki w przypadkach, gdy pacjenci mieli diagnozę – rak wątroby. (nieokreślono, jaki typ)

Wszystkie warzywa musiały być pierwotnie wyhodowane ekologicznie, a osad po przygotowaniu soku był usuwany (jeżeli używasz wyciskarki lub sokowirówki – stosuj podwójne sitko). Maksymalna dzienna ilość soku wynosiła 500 ml.

Herbaty

Breuss wyznaczył trzy herbaty dla wszystkich typów raka (powiedzmy): Herbatę Mędrca (Sage tea), Herbatę nerkową (Kidney tea) i Herbatę geranium (cransbill tea);

 

Pierwsza zawierała szałwię, dziurawiec, miętę i melisę w odpowiednich proporcjach. Mogła być pita do woli.

Druga – nerkowa zawierała skrzyp polny, pokrzywę, rdest ptasi i dziurawiec w odpowiednich proporcjach. Mogła być pita jedynie przez pierwsze 3 tygodnie.

Trzecia  Cranesbill tea zawierała geranium (polecam ciekawy artykuł koleżanki o geranium) Zalecane było picie jedynie pół kubka zimnego naparu codziennie. W zależności od typu raka, mogły być dodawane inne specjalne herbaty. Używanie cukru było zabronione.

W przypadku białaczki, pacjenci musieli pić zalecane ilości herbat i soków, ale mogli także jeść wszystko, prócz zupy mięsnej, wołowiny, wieprzowiny, przetwarzanego, wędzonego lub odgrzewanego jedzenia i tłuszczów.

Wtrącając się w tym miejscu myślę tak: okres 7 tygodni, w trakcie których prowadzimy się super zdrowo, dodajemy też element głodówki, która jest aktualnie wnikliwie badana w Stanach i rezultaty są obiecujące – może Nam wyjść na zdrowie tak czy inaczej. Oczywiście należy indywidualnie ocenić siły organizmu, stan ogólny oraz specyfikę schorzeń, co powinien zrobić specjalista. Nie mniej jednak brzmi zdrowo. Czy leczy raka? Fajnie jakby osoby wyleczone dały konkretne dane. Jest to oczywiście przepis tzw. alternatywny. Jego elementy brzmią na ogólnie prozdrowotne. Myślę, że warto obserwować, co ciekawego pojawi się w przyszłości na temat buraka i innych warzyw czy głodówki. 

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – wierzyć w to? – Zmiany

W późniejszych czasach wraz z rozwojem chirurgii leczenie Breussa ulegało adaptacji. Zalecał on, aby nie przechodzić na jego dietę od razu po operacji. Radził by poczekać przynajmniej 2 do 5 miesięcy. W trakcie terapii inne leczenie było zabronione.

Uzupełniające zalecenia obejmowały ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz rzucenie palenia. Ponadto, pacjenci nie mogli leżeć nad tzw. żyłami wodnymi (źródło promieniowania), powinni unikać proszków na mole, innych środków owadobójczych, kosmetyków w aerozolu i odświeżaczy powietrza w domu, czyli tego, czego obecnie w domach mamy na pęczki – polecam działy: kosmetyki naturalneekologiczne sprzątanie.

Breuss oświadczał, że pacjenci, którzy w całości ukończyli jego leczenie nie powinni już nigdy jeść odgrzewanych posiłków, ale stopniowo mogli przechodzić na lekką dietę z ograniczeniem soliSpecjalny sok powinien być pity w ilości 60 ml na dzień jeszcze przez 2-4 tygodnie.

Dodatkowe instrukcje zostały dodane w 1987 roku: pacjenci powinni spożywać 1 lub 2 talerze bulionu z cebuli codziennie (sam płyn). W celu wzmocnienia serca sugerował 20-40 kropli nalewki z głoguChorzy z cukrzycą nie powinni zaprzestawać leczenia insuliną, jednak pod okiem specjalisty kontrolować jej podaż.

Instrukcje opublikowane w 1990 roku: dla suplementacji potasu i wapnia pacjenci powinni pić herbatę zrobioną z babki lancetowatej, babki zwyczajnej, płucnicy islandzkiej, miodunki plamistej, bluszczyku kurdybanku, dziewanny drobnokwiatowej i marchwicy pospolitej. Pacjenci z problemami z wątrobą lub pęcherzykiem żółciowym powinni pić bulion ze strączków fasoli, zamiast cebuli.

Są to pewne zalecenia, które trzymają się pewnej logiki i w kręgach alternatywnych rzeczywiście te przekonania są powtarzane. Co najważniejsze, czy taka kuracja może zaszkodzić? Czy można wykorzystać picie, np. samego soku, a dietę utrzymać na pewnym poziomie, np. warzywnym? itd. Można się wiele zastanawiać, jednak takie rzeczy należy też odpowiednio udowadniać i dokumentować.

Rak znika w 42 dni? Przepis na sok, co wyleczył ponad 45 tysięcy osób – wierzyć w to? – Co dalej?

Dowody skuteczności

Breuss zapewniał, że udało mu się wyleczyć z powodzeniem łącznie ponad 45 tysięcy pacjentów diagnozą: rak lub inna ciężka choroba, przy użyciu jego metod.

Jako dowód istnieją podobno listy z podziękowaniami od pacjentów z czasów 1971-1985. Breuss zapewniał, że leczenie może nie przynieść korzyści jedynie, kiedy instrukcje nie są skrupulatnie przestrzegane. Wierzył, że mógłby wyleczyć około miliona chorych, gdyby uzyskał wsparcie środowiska lekarskiego.

Cóż, z jakiegoś powodu go nie uzyskał, a najbardziej by się przydały opisy przypadków.

Mechanizm działania/stwierdzane

Breuss postulował, że rak żyje jedynie w ekskluzywnych warunkach. „Jedyni pacjenci, którzy umarli, to byli ci, którzy dostali coś do zjedzenia”. Zapewniał, że rak i jego komórki nie mogą przeżyć jedynie na sokach warzywnych, a zatem umierają, kiedy pacjenci spożywają tylko herbaty i soki (przez 42 dni).

Breuss cytował Bruno Bornarburga, który powiedział, że proces nowotworowy karmi się białkami, więc kiedy rak ma odcięty swój pokarm, pacjenci na diecie bezbiałkowej zdrowieją. Idąc dalej, Breuss potwierdzał, że po czasie odżywiania bezbiałkowego, wzmocniony organizm ludzki atakuje i niszczy komórki raka – coś w stylu „chirurgii bez skalpela”.

Cóż, jeżeli tak Panowie mówili, to mówili, ich opinia. Na koniec warto dodać, że niezależnie od pokazywania tej kuracji jako leczącej raka – co być może jest jakąś przyszłością (?) – jej elementy mogą posłużyć jako wyśmienita profilaktyka raka i innych chorób.

Zdrowy tryb życia oparty na ruchu, spokoju, odpowiedniej diecie, piciu soków warzywnych, herbat ziołowych jest podstawą dla utrzymania prawidłowego zdrowia i to jest najważniejszy przekaz.

Jeżeli chorujesz to polecam odwiedzić dobrego lekarza i na spokojnie o wszystkim porozmawiać. My sobie tutaj tylko dyskutujemy i rozkminiamy. Jesteśmy też świadomi, że medycyna nie stosuje nienaukowych metod.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments