Rozpoczęłam nowy styl życia”: Rak tarczycy w III stadium – kobieta wyleczyła się dietą.

Rozpoczęłam nowy styl życia”: Rak tarczycy w III stadium – kobieta wyleczyła się dietą.

Prasóweczki Promocja i Reklama

Candice-Marie Fox usłyszała diagnozę: rak tarczycy III stadium w 2011 roku. Miała wtedy 28 lat. Natychmiastowo została poddana operacji oraz następującej radioterapii. Niestety rak dał przerzuty do węzłów chłonnych oraz płuc. Jej onkolog polecił, aby wróciła po 6-9 miesiącach na kolejne dawki naświetlań oraz chemioterapii, jeżeli radioterapia nie przyniesie skutków.

Mniej więcej wtedy Candice powiedziała sobie, że ma przed sobą 6 miesięcy na wypróbowanie naturalnych terapii. Chciała sprawdzić czy działają, zanim podda się kolejnym konwencjonalnym zabiegom.

 

Przestudiowałam naturalne leczenie: jak nie uszkodzić ciała, ale pozbyć się komórek rakowych… Ciało chciało wyzdrowieć, więc zamierzałam dostarczyć mu odpowiednich narzędzi.” – powiedziała w wywiadzie z Chris Beat Cancer (linki do wywiadu pod koniec artykułu przed posłowiem).

W przeciągu 6 miesięcy Candice całkowicie zmieniła swój styl życia i dietę. Rzuciła palenie, używanie toksycznych kosmetyków oraz środków myjących, wyeliminowała nadmierny stres w każdej możliwej postaci.

Stres, chemikalia i produkty zwierzęce odżywiają raka, dlatego się ich pozbyłam.” – powiedziała.

Podążała zgodnie z 14-dniowym programem dietetycznym bazującym na informacjach pochodzących z Nutritional Oncology Research Institute (NORI), a także z Nutritional Oncologist.

Wprowadziłam zupełnie nowy styl życia.”

14-dniowy protokół dietetyczny – rak tarczycy, przypadek Candice-Marie Fox:

Dzień 1-7: mocna owocowa dieta (3 ananasy dziennie z papają, grejpfrutem, kiwi, cytryną, bananami i jabłkami), dodatkowo sok z buraka, marchwi i selera naciowego;

Dzień 8-10: taka samo jak wyżej + wysokie dawki witaminy K3 i suplementu selenu;

Dzień 11-14: warzywa, namoczone migdały, awokado

Powtarzaj protokół tak długo, jak potrzebujesz (wybieraj produkty możliwie najbardziej organiczne).

Kiedy Candice powróciła do szpitala, aby zrobić kolejne badania, jej ciało było w o wiele lepszej formie, a rak tarczycy się zmniejszył. Jej lekarz stwierdził, że rezultaty są niewystarczające i zalecał, aby kontynuować naświetlania.

Candice jednak była zadowolona z rezultatów i kontynuowała wdrażanie jej programu na naturalne leczenie. Poziom zdrowia, którego oczekiwali lekarze, osiągnęła po trzech latach. Udało jej się tego dokonać bez korzystania z drogich i potencjalnie niebezpiecznych sposobów leczenia.

Było to dosyć skomplikowane i dość trudne…ale akurat dwa tygodnie temu zrobiłam kolejne badania i…nie wykazały obecności raka,” powiedziała w wywiadzie z 2015 roku.

W marcu 2016 roku strona Health Nut News podała, że 31-letnia Candice jest wciąż wolna od raka.

Badania, które posłużyły do skonstruowania protokołu dietetycznego: Ananasy vs Komórki Rakowe – na przykładzie przypadku Candice: rak tarczycy

Candice otrzymała zaskakująco dużą liczbę negatywnych uwag, kiedy strony internetowe zaczęło nieumiejętnie cytować jej protokół. Nasza bohaterka rzekomo stwierdziła, iż jej rak tarczycy został wyleczony jedynie przez ananasy. Jest to błąd, a cały plan diety został wcześniej dokładnie opisany. Jednakże ananasy rzeczywiście odgrywają w tym naturalnym leczeniu dużą rolę.

Candice wyjaśniała to w następujący sposób. Bromelaina (ananasy, a także papaje i kiwi są bogate w ten enzym) osłabia komórki rakowe przez niszczenie białek na jej powierzchni. Dzięki temu stają się łatwiejsze do zniszczenia przez suplementy takie jak witamina K3 oraz selen (zwłaszcza w formie seleninu sodu).

Wielokrotne badania dały wspaniałe rezultaty dotyczące bromelainy i komórek rakowych. Artykuł z 2010 roku w Biofactors odkrył potencjał do indukowania śmierci komórek raka piersi. W 2007 roku Planta Medica opublikowała artykuł, który stawiał bromelainę powyżej chemioterapii w badaniach na zwierzętach.

Witamina K3 i Selen przeciwko Rakowi

Po rozpoczęciu walki z rakiem przy użyciu enzymu bromelainy z ananasów, Candice użyła witaminy K3 oraz Selenu do uzupełnienia protokołu. Oba składniki zostały przebadane pod kątem zapobiegania i leczenia raka.

Protokół NORI zaznacza, że selen jest jednym z najbardziej istotnych mikroelementów w przypadku leczenia raka.

The Karolinska Institute w Szwecji potwierdził pomyślne użycie seleninu jako naturalnego środka leczniczego.

Po przeanalizowaniu wielu badań klinicznych odkryli, że selenin jest potężnym lekiem przeciwnowotworowym, który jest tak efektywny jak drogie leki chemioterapeutyczne używane w dzisiejszych czasach, a także indukuje śmierć komórki nowotworowej.

NORI: „Komórki rakowe są kierowane na drogę samozniszczenia (apoptozy), kiedy napotykają selenin sodu w małym stężeniu. Normalne, zdrowe komórki pozostają nietknięte, nie tak jak w konwencjonalnej chemioterapii.”

Natomiast w temacie witaminy K3 mamy również bogactwo badań naukowych.

European Journal of Medicinal Chemistry wykazał, że witamina K3 skutecznie niszczy komórki rakowe, kiedy połączy się ją z witaminą C. Cancer Cell International opublikował podobne nowiny w 2011 roku. Anticancer Research napisał zaś w 2008, że witamina K3 jest przydatna w leczeniu raka trzustki. Natomiast American Journal of Clinical Nutrition stwierdził, że wszystkie formy witaminy K pomagają w ogólnej profilaktyce raka.

Więcej na temat Candice i jej historii dowiesz się z poniższego wywiadu (po angielsku):

Posłowie

Candice wycofała się z uczestnictwa w życiu publicznym oraz mediach społecznościowych w 2015 roku. Prawdopodobnie częściowo powodem decyzji był wielki hejt, który otrzymała od społeczności internetowej.

Jej historia jest książkowym przykładem silnej fali sceptycyzmu, niezrozumienia oraz marginalizowania terapii alternatywnych (w tym naturalnych). Kiedy człowiek korzysta z obu stron, czyli leczy się zarówno mainstreamowo, a także alternatywnie, ludzie zwyczajowo przypisują wszystkie zasługi tym pierwszym, lekceważąc metody alternatywne.

Jednakże nie można w 100% stwierdzić na ile która metoda pomogła, jeżeli korzystało się z nich jednoczasowo. Niektórym pomaga po prostu chemioterapia lub radioterapia (nie zapominajmy jednak o długoterminowych skutkach ubocznych i uszkodzeniach, które obie terapie powodują; ważna jest także mądra dieta i/lub suplementacja; dodajmy jeszcze tak samo istotne sprawy emocjonalne i związane ze stresem). Dla niezliczonej ilości ludzi alternatywne terapie wystarczą. Dostępnych ich jest naprawdę sporo, co cieszy i daje o wiele więcej dróg manewru.

Jest jeszcze jedna grupa ludzi – ci, korzystający z obu nurtów.

Nowe doniesienia naukowe coraz częściej dotyczą wpływu diety na leczenie. W istocie, jedzenie może być naszym lekarstwem. W dodatku pozostajemy wolni od potencjalnie niebezpiecznych skutków ubocznych.

Niestety wciąż młodych lekarzy szkoli się głównie pod kątem wiedzy farmaceutycznej, choć sytuacja się zmienia. Czasem wystarczy dobrze przyjrzeć się codzienności, aby wypatrzeć, w którą stronę należy zrobić krok do zdrowia.

Jeżeli interesuje Cię temat raka i znasz język angielski. Powstał dokument: „Truth about cancer” (link), w którym podejmuje się dużo ciekawych kwestii w sprawie tej choroby.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments