Saturn w retrogradacji angażuje wiele wspomnień – Oto, co oznacza dla Twojego znaku zodiaku

Saturn w retrogradacji angażuje wiele wspomnień – Oto, co oznacza dla Twojego znaku zodiaku

Prasówki Promocja i Reklama

Jeśli miałeś nadzieję świętować koniec retrogradacji Merkurego 15 kwietnia, nie planuj jeszcze żadnych imprez. 17 kwietnia, Saturn, jedna z najbardziej przerażających planet w całym zodiaku,  przeniesie się w swoją własną retrogradację. Jeśli Saturn byłby Twoim ojcem, spędziłbyś swoje całe dzieciństwo uziemiony.

Ta planeta ma niewiele czasu na gierki i ani chwili na sympatię. Znaczenie Saturna w retrogradacji w 2018 roku dla Twojego znaku zodiaku da Ci lepsze wyobrażenie o tym, w co będziesz zaangażowany.

 

W astrologii Saturn panuje nad restrykcjami, odpowiedzialnością i najbardziej przerażającą ze wszystkich – karmą. Ta planeta popycha Cię do utrzymania dyscypliny, przypominając Ci, że każda akcja, którą podejmujesz ma swoje konsekwencje. W Twoim kosmogramie, Saturn reprezentuje Twój nieuchronny cykl prób i błędów.  Saturnowi zajmuje około 30 lat powrócenie do znaku, w którym był gdy się urodziłeś. Kiedy to się wydarzy,  otrzymujesz nagrody i reperkusje za to, jak dotychczas zdecydowałeś się żyć swoim życiem.

Saturn w retrogradacji angażuje wiele wspomnień – Oto, co oznacza dla Twojego znaku zodiaku

Retrogradację Saturna można porównać do przeglądu wydajności w pracy czy egzaminów w trakcie semestru. Będziesz zmuszony do refleksji na temat stanu swojego życia, co może wypełniać Cię poczuciem winy, jeśli nie pracowałeś wystarczająco ciężko lub jeśli zachowywałeś się negatywnie wobec świata. Saturn będący w Koziorożcu, znaku, którym rządzi, jest w swoim najpotężniejszym stanie. Oczekuj, że lekcje, których się nauczysz będą ciężkie do przełknięcia.

Jednakże nie ma potrzeby zbytniego zamartwiania się. Retrogradacja Saturna odbywa się każdego roku i trwa około cztery i pół miesiąca, więc przechodziłeś przez to już wcześniej wiele razy.

Baran

Zastanowisz się nad tym jak daleko zaszedłeś w swojej karierze. Jeśli nie jesteś szczęśliwy w miejscu, w którym się znajdujesz, dojdziesz do wniosku, że to może być Twoja wina. To możliwe, iż byłeś bardziej zatroskany swoim obrazem publicznym niż ciężką pracą.  Poczujesz się zmotywowany do pozbycia się powierzchownych aspektów Twojej kariery i do stworzenia solidnych podstaw pod Twój sukces.

Byk

Twoje długo utrzymywane wierzenia i stosunek do życia zaczniesz podawać w wątpliwość. Możesz zacząć się zastanawiać dlaczego osiadłeś w pewnych ideach bez głębszego doszukiwania się. Pewne z tych pomysłów mogą teraz wydać Ci się fantazyjne i nierealistyczne. Będziesz miał ochotę uczyć się nowych perspektyw i zobowiązywać się wobec tych, które zapewniają Ci najwięcej bezpieczeństwa i siły.

Bliźnięta

Jeśli Twój stan finansowy jest niestabilny i Twoja najbardziej intymna relacja jest płytka i pozbawiona głębi, nie będziesz w stanie tego ignorować. Jeśli opierasz się na finansowym wsparciu od innych, możesz zostać zmuszony, aby rozpocząć zarabianie swoich własnych pieniędzy. Jeśli nie dostarczasz emocjonalnej substancji swoim relacjom – rozpadną się. Być może będziesz musiał ubrudzić swoje ręce podczas tego okresu.

Rak

Nie wszystkie Twoje relacje przetrwają ten okres. Zauważysz, które z nich podupadają i będziesz zmuszony do zdecydowania czy chcesz nad nimi pracować czy pozwolisz tej relacji odejść. To może powodować w Tobie odczucie stresu, a być może nawet samotności, nie możesz jednak ciągle marnotrawić swojej energii na ludzi, którzy tak naprawdę o Ciebie nie dbają.

Lew

Możesz zostać zmuszony do ponownej oceny sposobu w jaki traktujesz swoje ciało i umysł. Jeśli nie żyjesz zdrowym stylem życia, będziesz musiał stawić czoła reperkusjom. Poczujesz się zmotywowanym do ustanowienia nowych nawyków i rutyn, która poprawią Twoje samopoczucie. Potrzebujesz odnowić swoją mentalną perspektywę i oczyścić toksyny z Twojego ciała albo będzie tylko gorzej.

Panna

Możesz zacząć się zastanawiać czy naprawdę wiesz jak się bawić i wyrażać swoją kreatywność. Jeśli nie pracowałeś wystarczająco ciężko, możesz poczuć jak gdybyś nie zasługiwał na przyjemność. Możesz także poczuć się pozbawiony inspiracji do tworzenia sztuki. Będziesz kwestionować co jest tym co naprawdę chcesz powiedzieć oraz będziesz zmuszony do wyjścia poza swoją strefę komfortu i spróbowania czegoś nowego.

Waga

Możesz odczuć jakbyś nie wiedział, gdzie naprawdę jest Twój „dom”. Będziesz się zastanawiać nad swoim pochodzeniem, reflektować nad tym kim prawdziwie jesteś i skąd pochodzisz. Jeśli jesteś z tego niezadowolony, możesz zostać zmuszony do skonstruowania nowych fundamentów w swoim życiu. Poczujesz się pociągniętym do spędzenia czasu ze swoją wrodzoną jaźnią, wzmacniając i zabezpieczając swoją tożsamość.

Skorpion

Jeśli byłeś wycofany i zdystansowany wobec świata, poczujesz, że to odłączenie cofnęło Cię w życiu. Sposób w który się komunikujesz i wymieniasz idee może być źródłem Twojej niepewności, będziesz więc zmuszony do dotarcia do innych i powrotu do sfery społecznej. Twoje pomysły nie mogą nigdzie dotrzeć, jeśli trzymasz je uwięzione w swojej głowie. Pozwól innym je zobaczyć.

Strzelec

Jeśli wydajesz niedbale i zapominasz skupiać się na swoim finansowym zabezpieczeniu, może Cię to z powrotem zacząć prześladować. Będziesz zmuszony do ponownego przemyślenia sposobu w jaki obchodzisz się z pieniędzmi, ewentualnie rozpoczynając drugą pracę lub zaostrzając oszczędności. Sprawy błahe jak numery i płatności zazwyczaj Cię nie interesują, jednakże, te rzeczy wymagają Twojej uwagi.

Koziorożec

Twoje ogólne poczucie siebie zostanie zakwestionowane. Będziesz zmuszony do przemyślenia tego jaką osobą byłeś, jaką osobą jesteś oraz jaką osobą się stajesz. To dużo do rozważenia, ale jeśli chcesz zmienić nie tylko Twoją obecność w tym świecie, ale także sposób w jaki widzisz samego siebie, potrzebujesz podejść do tego poważnie i wykonać pewne realne kroki.

Wodnik

W tym czasie poczujesz wiele duchowych wyzwań. Możesz odczuć jakbyś nie był połączony ze swoją duszą i pracował na autopilocie. Jeśli unikałeś samego siebie – i poprzez „siebie” mam na myśli Twojego prawdziwego Ciebie – nie będziesz w stanie już dłużej uciekać. Z bólem pozostającym w Twoim umyśle musisz sobie poradzić i potrzebujesz przemyśleć znaczenie Twojego życia.

Ryby

Możesz poczuć się, jakbyś nie odnalazł jeszcze społeczności do której pasujesz. Jeśli Twoja sieć połączeń nie czyni Cię szczęśliwym, być może będziesz musiał poszukać nowego zestawu ludzi. Możesz także kwestionować to jakim typem przyjaciela jesteś dla innych, zastanawiając się czy naprawdę wnosisz coś specjalnego do swojego koła społecznego. Twoje poziomy hojności i współczucia mogą wymagać przerobienia.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments