Szok: Mężczyzna nie jadł i nie pił przez 70 lat i nadal ma się dobrze!

Szok: Mężczyzna nie jadł i nie pił przez 70 lat i nadal ma się dobrze!

Promocja i Reklama

To mocniejsze niż fikcja, bo prawdziwe!

Od momentu urodzenia uczymy się, że potrzebujemy żywności i wody, by przetrwać. Szaleństwem byłoby podważać ten fakt.

A jednak jest człowiek, który nie jadł i nie pił przez 70 lat, i żyje! Twierdzi nawet, że nie pije wody. Nie jest zmęczony ani śpiący.

 

To mogłoby być śmieszne, gdyby nie to, że kiedy naukowcy zaczęli obserwować tego mężczyznę przez 10 dni, każdej sekundy… byli w szoku.

Mężczyzna nie kłamał.

Szok: Mężczyzna nie jadł i nie pił przez 70 lat i nadal ma się dobrze!

Jani, o którym mowa, dorastał we wiosce Charada w Mehsana. Opuścił swój dom rodzinny mając 7 lat i postanowił żyć w dżungli.

W wieku 11 lat doznał duchowych doświadczeń, poprzez które stał się wyznawcą hinduskiej bogini Amba. Od tego czasu postanowił stylizować się na wzór swojej bogini, nosząc coś w rodzaju indyjskiego sari w kolorze czerwonym, w połączeniu z biżuterią i kwiatami koniczyny wpiętymi we włosy. Jani znany jest jako Mataji, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „manifestację wielkiej matki”. Wierzy, że bogini prowadzi go i dostarcza mu cudownego nektaru poprzez podniebienie, dzięki któremu może żyć bez jedzenia i picia.

OD lat 70tych, Jani żył w jaskini w lasach deszczowych nieopodal Gujarati – świątyni Ambaji. Budził się codziennie o 4 rano i spędzał czas głównie medytując.

Pomimo tego, że Jani został przebadany przez lekarzy, znajdują się sceptycy widzący zagrożenie:

„Problem w tym, że nawet dzień takiego życia może być niebezpieczny dla zdrowia. Potrzebujemy jeść, by funkcjonować.” – mówi Keri Gans, rzecznik Amerykańskiego Towarzystwa Dietetyków.

Jak Jani może dostarczać sobie odpowiednią dawkę witamin w ciągu dnia? Nad odpowiedzią na to pytanie pracują naukowcy z Indii.

Być może jest to przykład na to, że nasze ludzkie życie wciąż opiera się na prymitywnych potrzebach. Byż może następnym etapem „ewolucji” powinna być umiejetność podtrzymywania naszych ciał w świetnej formie poza konsumpcją – czerpiąc energię ze słońca i powietrza.

Kto wie, może wszyscy mamy taką zdolność, tylko nie potrafimy jej w sobie odblokować ?

Tak czy siak, trzeba przyznać, że ten mężczyzna dokonał niemożliwego…

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments